Хочеться завести домашнього вихованця! Тільки, щоб не доглядати його. Щоб не смітило і не пахло. Щоб не викликало алергію. Але при цьому було кумедне, незвичайне та цікаве.
Хто такі мурахи та кому вони підходять?
Якщо це ваші думки, то мурахи просто створені для вас.
Мурахи дуже акуратні та охайні. Забирати за маленькою колонією потрібно один раз на місяць. Годувати один раз на тиждень. Ідеальний варіант для маленьких дітей та людей з дефіцитом часу.
Годування теж простіше не вигадаєш. У годівницю-стовпчик вміщається щонайменше місячний запас насіння. Фуражири регулюють запас корму, відкладений у коморах, розташованих у житлових ходах формикарію. Робітники годують матку та розплід. Важливою частиною раціону є білок. Він просто необхідний матці для відкладання яєць. Якщо дефіцит білкової їжі, то колонія зупиняється у розвитку. Матка може їсти відкладені яйця. Мурахи контролюють популяцію самостійно. На це впливає багато факторів і один із них наявність необхідної їжі. Білок, яким можна годувати мурах без волі, може бути м'ясо. Його потрібно ошпарити окропом. Також можна дати креветку, рибу, яйце. У природі мурахи ласують дрібними комахами. Маленька колонія загиблими, а велика полювати за здобиччю.
Підсумок такий - мурахи підійду всім і кожен зможе впоратися з ними.
Мурахи приносять масу насолоди. У формікарії розвивається ціла цивілізація. Королева, солдати, робітники, фуражири, няньки створюють свій величезний світ усередині маленької ферми. Бувають мурашки-загарбники, мурахи-медозбірники, мураши-женці, мурахи-деревоточці. Це лише кілька видів із 12000 існуючих у природі. Найчастіше вдома утримують Жнєцов. Вони ідеальні для вивчення та споглядання поза волею. Вигляд невибагливий у догляді. Діти легко впораються навіть без допомоги дорослих. У них формуватиметься відповідальність та любов до живої природи. Мурашки ніколи не набриднуть. Вони дуже активні, постійно поспішають, кудись біжать. Добувають їжу. Постійно переносять лялечки та личинки з місця на місце, дбають про матку. Вловити найдрібніші деталі допоможе USB мікроскоп. З його допомогою можна спостерігати розвиток від личинки до лялечки. Розглянути як відкладає яйця матка. Як б'ється серце у крихітної личинки.