Ми працюємо для вас !
Відділення Нової пошти, які працюють під час війни:
Телефонуйте щодня з 09:00 до 20:00
Передзвонимо протягом 5 хвилин та відповімо на всі запитання
|
Телефонуйте щодня з 09:00 до 20:00
Передзвонимо протягом 5 хвилин та відповімо на всі запитання
|

Поради щодо догляду за мурахами

Акриловий формикарій призначений для утримання мурах будинку. Ферма складається з житлових ходів – лабіринтів (як у природі підземна частина) та арени. Арена служить для прогулянки, винесення сміття, видобутку їжі та полювання.

Що таке мурашина ферма (формікарій)

Пробірку, яка у комплекті, наповніть очищеною водою та закрийте її губкою. Губка повинна бути видна з пробірки, приблизно на 1 см. Поїлку, що вийшла, вставте вертикально в отвір на арені.

1. Знайдіть для формикарію ідеальне місце.

2. Встановіть на арені напувалку.

3. Зволожте житлові ходи.

6. Встановіть на арену гігрометр.

У житлових ходах розташована наногубка. За допомогою піпетки, яка йде в комплекті, наповніть очищеною водою камеру. Наповнюйте, поки вода не заповнить всю камеру і почне розходитись між шарами акрилу.
Для швидкого підвищення вологості всередині формикарію використовуйте наногубки. Декілька змочених водою губок розкладіть по арені. Також вони незамінні, якщо Вам необхідно залишити мурах без нагляду на тривалий час. Але в жодному разі не довше тижня.

4. Використовуйте наногубки.

Засипте дно арени ґрунтом, встановіть декор. Не використовуйте каміння, пісок, гілочки та інші природні матеріали. Все що лягає у формикарій має бути знезаражене. Тобто. потрібно прокип'ятити або зробити термообробку в духовці. Інакше Ви ризикуєте заразити мурах паразитами.

5. Прикрасьте арену.

Мурахи охочіше та швидше переберуться у темні лабіринти. Їх можна накрити щільною тканиною або використовувати змінні накладки. Вони також служать для зміни дизайну формикарію.

8. Затемніть житлові ходи.

Якщо ви виконали попередні пункти, то показники мають бути близько 70-75% вологості. Як тільки це вийде, можна заселяти мурах. Оптимальна температура 22-27 ºC.

7. Заселіть мурах у формикарій.

Покладіть на арену пробірку з колонією та відкрийте її. Формікарії компактних розмірів, які пробірка цілком не міститься, оснащені люком для заселення. До нього просувається пробірка з мурахами і після повного переселення вона витягується.

9. Встановіть годівниці.

Усі без винятку мурахи їдять білок. Він їм необхідний у розвиток колонії та появи розплоду. Можна давати ошпарене м'ясо, креветку, рибу, яйце. Без спецій та прянощів. Шматок повинен бути більшим за вход у житлові ходи. Інакше мурахи затягнуть його в лабіринти, і він там зіпсується. Заборонено годувати продуктами зі столу.Відмінним варіантом буде борошняний черв'як, зоофобус, жук знахар. Заборонено давати комах із вулиці. Тому що є ризик заразити мурах паразитами. Кормові комахи краще давати пригніченими, інакше мурахи можуть з ним не впоратися. Бажано, щоб завжди на арені були гаммаруси. Вони не псуються і рятують, коли немає часу годувати м'ясом чи жучками. Як ми вже розібралися, мурахам потрібен білок. Тепер розберемо раціон відповідний тому чи іншому виду.

Messor Structor (Мураха Жнець) харчується зерновою сумішшю. Просо, ріпак, льон, кунжут, мак та інше. Дрібне насіння основа раціону Жнєцов. Він їм джерело енергії. Заборонено давати женцям солодке. Воно призводить до зневоднення та загибелі.

Якщо Ви володар Lasius Niger або Camponotus, то Вам не обійтися без сиропів, глюкози і солодких фруктів. Тільки не залишайте їх надовго у годівниці. Інакше вони прокиснуть і можуть нашкодити мурах. Корисно давати горіхи. Вітаміни, що містяться в них, роблять кокони личинок більш еластичними.

10. Антіпагін.

На арену поставте наповнені годівниці. З ними арена буде чистіша і мурахи самі зможуть контролювати свої запаси.
Порошковий антивтечу змішайте з олією 1:3. Не використовуйте ефірні олії, підбирайте найменш ароматні. Отриманою сумішшю змащуйте периметр під кришкою. Пам'ятайте, що використання антивтечі не замінює кришку. Він лише дозволяє спростити годування та збирання на арені.

Чим годувати мурах?

Забирайте з арени сміття, яке виносять мурахи. Зробити це можна за допомогою міні пилососа чи пінцету. Якщо ви перезволожили ферму, запаси насіння промокли та з'явилася пліснява, необхідно розібрати ферму та промити теплою водою. Не використовуйте миючі засоби. Мурах тимчасово переселити в іншу ємність або ж перегнати на арену. Зробити це можна направивши на житлові ходи лампу розжарювання (жовту), а арену затемнити. Після того, як усі мурахи вийдуть на арену, закрийте вхід у житлові ходи та розкрутіть їх. Заборонено протирати ферму спиртовмісними засобами.

Як доглядати за
мурашиною фермою?

Не можна розміщувати поблизу телевізора, системного блоку, сабвуфера та інших джерел вібрації. Не залишайте ферму під прямим сонячним промінням. Також уникайте місць де розпорошуються парфуми та є інші різкі запахи.
Нельзя размещать вблизи телевизора, системного блока, сабвуфера и прочих источников вибрации. Не ставьте ферму под прямыми солнечными лучами. Также избегайте мест где распыляются духи и присутствуют прочие резкие запахи.
Положите на арену пробирку с колонией и откройте ее. Формикарии компактных размеров, в которые пробирка целиком не помещается, оснащены люком для заселения. В него просовывается пробирка с муравьями и после полного переселения она извлекается.

Ми отримали посилку.
Що з нею робити?

ant.live.magaz@gmail.com
Інтернет - магазин мурашиних ферм
⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀2023 © «Ant-Live»
м. Кам'янське,
вул. В'ячеслава Чорновола, буд.11
Чекаємо на ваші дзвінки:
пн-пт: с 9:00 - 20:00
сб-нд: з 10:00 - 20:00